Oznaki Starzenia Się Skóry: Czyli Jak Zrozumieć, Co Twoja Skóra Chce Ci Powiedzieć

 

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem, który każdy z nas przechodzi. W miarę upływu czasu nasza skóra ulega różnym zmianom, które są często pierwszymi oznakami starzenia się. Zrozumienie tych zmian może pomóc nam odpowiednio zadbać o naszą skórę i zachować jej młody wygląd jak najdłużej.

 

Zmniejszona Elastyczność i Jędrność

Jednym z pierwszych znaków starzenia się skóry jest utrata elastyczności i jędrności. Skóra zaczyna tracić kolagen i elastynę, które są odpowiedzialne za jej sprężystość. To powoduje pojawienie się drobnych zmarszczek i linii, zwłaszcza w miejscach, które są często narażone na ruch, takich jak wokół oczu i ust.

Zalecane zabiegi: SkinPen Precision
 Stymulatory Tkankowe
Masaż Kobido
Mezoterapia Igłowa

Przebarwienia Skóry

Starzenie się skóry może prowadzić do powstawania przebarwień, zwanych plamami starczymi lub piegami. Te przebarwienia są wynikiem nadmiernego działania słońca i zmian hormonalnych, które mają miejsce wraz z wiekiem.

Zalecane zabiegi: 
Peeling Biorepeel
Mezoterapia Igłowa
SkinPen Precision

Suchość Skóry

Starsza skóra ma tendencję do stawania się bardziej suchą i szorstką. Często przez stosowanie zbyt agresywnej pielęgnacji staje się uwrażliwiona a jej bariera ochronna zostaje uszkodzona. Przeznaskórkowa utrata sprawia, że skóra staje się mniej elastyczna i bardziej podatna na podrażnienia. 

Zalecane zabiegi: 
Mezoterapia Igłowa
Zabieg Nawilżająco-Regenerujący Dermalogica

Rozszerzone pory

Z wiekiem skóra może tracić zdolność do utrzymania porów w dobrej kondycji. Pory mogą się powiększać, co prowadzi do mniej gładkiego wyglądu skóry.

Zalecane zabiegi: 
Skinpen Precision
Kwasy chemiczne/ medyczne
Peeling Biorepeel

Opadanie Skóry

Kolejnym znakiem starzenia się skóry jest opadanie, zwłaszcza w okolicach twarzy, szyi i dekoltu. Utrata elastyczności skóry powoduje, że nie utrzymuje już tak dobrze konturu twarzy.

Zalecane zabiegi: 
Stymulatory Tkankowe
Skinpen Precision
Masaż Kobido

Trudności w gojeniu się

Skóra starsza może mieć trudności w gojeniu się po urazach, np. zadrapaniach czy skaleczeniach. To wynika z wolniejszego tempa odnowy komórek skóry.

Zalecane zabiegi: 
Zabieg Nawilżająco-Regenerujący Dermalogica
Zabieg Oczyszczająco – Antyoksydacyjny Dermalogica

Obrzęki i cienie pod oczami

Skóra wokół oczu jest szczególnie delikatna i podatna na zmiany związane z wiekiem. Obrzęki i cienie pod oczami mogą być widoczne z powodu utraty tłuszczu i elastyczności w tej okolicy.

Zalecane zabiegi: 
Retix C Eye+
Stymulator pod oczy

 

Chociaż proces starzenia się skóry jest nieunikniony, istnieją sposoby, aby opóźnić te zmiany i zadbać o naszą skórę. Regularne stosowanie kremów nawilżających, unikanie nadmiernego narażenia na słońce, zdrowa dieta bogata w witaminy i minerały, a także regularna aktywność fizyczna mogą pomóc w zachowaniu zdrowego i młodego wyglądu skóry. Pamietajmy, że dbanie o naszą skórę od wewnątrz i na zewnątrz może znacząco wpłynąć na nasze samopoczucie i pewność siebie w każdym wieku.